Двері вашої спільноти

Дуже вільний переклад: https://blog.codinghorror.com/your-community-door/

Стаття від одного з творців рушія Discourse, який ми використовуємо на UKR.GG. Це один з матеріалів, який надихнув мене на створення проекту у його поточному вигляді. Хоч це і старий матеріал (жовтень 2014), він став ще актуальніше у сучасному світі гібридної медіа-війни, засилля ботів у соціальних мережах та просто агресивних людей.

Які реальні наслідки від реєстрації у Twitter або Facebook і розповсюдження мови ненависті у сторону інших людей?

Наскільки я знаю, ніяких. Максимум — профіль заблокують після багатьох скарг.

Проблема у тому, що Twitter і Facebook створені, як платформи для “всіх”: де будь-хто, незалежно від того наскільки вони скажені або сповнені ненависті, отримують включений мікрофон. Вони мають бути почуті.

На публічній платформі, орієнтованій на “весь світ”, можна казати досить жахливі речі у сторону інших людей без будь-яких реальних наслідків. І все це під гаслами свободи слова.

Як ми можемо вказати таким людям на двері? У вас є блокування, приховування, ігнорування. Але ви не можете вказати їм на вихід, тому що це не ваша домівка. Це дім Фейсбуку і правила кажуть, що цей дім має прийняти весь світ.

Я вважаю, що концепція Discourse у тому, що спільнота — це ваша домівка. І функції ігнорування, які необхідні для великих платформ, дуже небезпечні для маленьких спільнот. І ось чому.

• Це дозволяє вам не звертати увагу на погану поведінку. Якщо хтось проявляє ненависть або когось переслідує, чого жалітися? Просто закиньте цього користувача в ігнор. І проблеми немає. Окрім того, що всі інші це бачать — як одна людина публічно принижує іншу. І це сигнал для всіх читачів, що така поведінка є прийнятною у вашому домі.

• Це перекладає тягар на користувача. Якщо хтось був грубий до тебе, тоді “чому ти просто не додав його в ігнор?”. Рішення прямо під рукою, просто використовуйте софт правильно. Чому б просто не взяти відповідальність на себе і не приховати користувача, який ганьбить вас? Кожного разу, коли подібне стається, знову і знову.

• Ігнор не видно іншим. Якщо хтось в “муті” у 10 людей, інші користувачі не отримують інформації, що його поведінка створює проблеми. Те саме стосується модераторів, вони не знають явно, що потрібне їх втручання.

• Це руйнує структуру дискусії. Ви додали людину в ігнор і більше не бачите її дописів — але інший користувач може цитувати її, або відповідає на питання. Як саме софт має показати вам це? Не показувати взагалі, закрити частину контенту? У стрічці розмови з’являються “діри” і сприймати такий формат дуже важко.

• Це ваша домівка, не Twitter або Facebook, не гігантський публічний простір, де ви готові прийняти всіх. Це ваша домівка, з вашими правилами і вашою спільнотою. Якщо хтось поводитися грубо і недоброзичливо до інших, ви не будете просити інших людей ігнорувати це, а просто вкажете такій персоні на вихід. Інакше ваш дім більше не буде вам належати.

Мене бентежить, що люди роблять хибні висновки з того, як Facebook і Twitter модерує спільноти. Їх руки опускаються, тому що вони прагнуть бути такими ж глобальними спільнотами, де свобода слова важливіша за людську гідність та співпереживання.

Найбільша перевага невеликих спільнот, на моєму досвіді, у тому, що вони не прагнуть стати глобальними. Ви створюєте клуб з розсудливими й узгодженими правилами та всі, хто не може або не хоче їм слідувати, просто не беруть участь.

Правила спільноти мають сенс, якщо вони активно впроваджуються. Ви маєте казати людям:

Ваша поведінка не прийнятна у нашій спільноті. “Свобода слова” не значить, що ми маємо бажання розміщувати ваш контент або дивитись, як ви поводитесь, як придурок.

Якщо комусь це не подобається, на щастя в інтернеті повно спільнот, окрім вашої. Вони можуть завітати до іншого дому або побудувати свій.

І мета не грюкати дверима перед обличчям людей, гостей слід тепло приймати. Але також їм потрібно дати знати, що у певних випадках, їх холодно виставлять за двері.

Будь ласка, утримайтесь від політичних дискусій, тут зовсім інший контекст.

5 Симпатій

Можливо треба написати певні правила, аби люди з самого початку розуміли які теми можна обговорювати, а які ні?

Базові правила є: https://ukr.gg/tos

Я хочу трохи краще їх прописати і розмістити в них посилання на цю статтю та ще кілька, які переведу/напишу в найближчий час. Щоб була зрозуміла мотивація створення тих правил і як вони трактуються.

Також варто зробити їх помітніше :slight_smile:

2 Симпатії