Мої враження про WePlay! Bukovel Minor 2020

На моїй пам’яті не було україномовних студійних трансляцій по Доті. І тому, враховуючи зародковий стан нашого сегмента Твіча, офіційний анонс трансляції викликав ентузіазм.

Дякую телеграм-каналу Джаґернаут в шароварах за інформацію.

Однозначно можу сказати, що ці 4 дні перевершили всі мої очікування. 6 талантів покрили той самий обсяг роботи, що на ру/ен кастах робили по 11 :clap: А у нас ще треба було порахувати мандаринки. Уявляю, наскільки вони виснажені після подібного марафону. Але для мене, як і для багатьох, хто вболіває за український контент, неймовірна наснага всіх учасників є надихаючим прикладом та орієнтиром.

В середньому на каналі було 300-500 глядачів і десь 500-700 на фінальному матчі (який виявися неймовірним в ігровому і емоційному плані). Можливо хтось розраховував на більші показники, та насправді конкуренцію ніхто не скасовував і щоб “відкусити” значний шматок від ру-трансляції потрібна неперевершена якість (а її не можливо досягти без серйозного досвіду та ресурсів).

У чатику була дуже приємна і тепла атмосфера! За 4 дні я всі пальці стер, не можу згадати, коли я стільки спілкувався в публічному просторі. Хоч інколи “дещо” :face_vomiting: залітало і модератори показали солідний рівень, утримуючи дружній настрій.

:ukraine: Сподіваюсь, робота на цьому не зупиниться і наша мова відвоює гідну нішу у цьому культурному явищі — кіберспорт.

Щиро дякую,

Є і люди за кадром, цінуємо ваш внесок! :heart:

:tv: Twitch-канал WePlay! UA
:play_or_pause_button: Записи всіх матчів турніру

6 Симпатій

Атмосфера була шикарна, я більше в чаті була, ніж в самій грі :grinning: А бонусом було присутність талантів :heart_eyes: Де ще зараз таке знайти?

3 Симпатії

Раніш я дивився, тільки ігри НАВІ або деяких СНД команд :face_with_hand_over_mouth: , а цей мінор я майже всі катки передивився, не дивлячись на пізній і довгий ефір. приємно слухати солов’їною. Надіюсь, що це тільки початок і ми матимемо змогу надалі насолоджуватись турнірами з українською трансляцією, а хлопцям з #uacast велике ДЯКУЮ особливо ViolinUA, без них нічого б не було, також студії WePlay, що зробили першими цей крок. Самий мінор був досить чудовим, нажаль наші хлопці були не там де й всі, тоді б було ще крутіше, але нічого все ще попереду. Хай щастить і дякуємо!

2 Симпатії

Організація взагалі бомба, коментатори - аналітики теж вибухові, чого був вартий Вайолін котрий ШКВАРИТЬ на фіналі не гірше Емінема.
Атмосфера в чаті була дружня та лампова, проте русня намагалась впихати своїх 5 рублів куди не треба,проте ,один в полі модер.

2 Симпатії

Дуже важливо не зупинятись і продовжувати розвивати як персональні так і колективні навички.

Вони просто тримали нас в тонусі, щоб ніхто не розслаблявся.

3 Симпатії

Топовий онлайн забезпечувало в більшості якраз те токсичне “дещо”. Переманювання своєї аудиторії з англ. і рос. трансляцій, це питання зусиль і часу. Теж надіюсь, що не востаннє українськомовна студійна трансляція. Доєднуюсь до більшості написаного вище. 2-ий і 4-ий матч гранд фіналу (RNG - Nigma) :+1:. Якщо клацати на посилання через ПКМ, то клік не зараховується, це баг чи фіча :thinking: ?

3 Симпатії

Коли було 2500 - так. Під час каток залишались всі свої :wink:

Катки бомбові, фінал трохи не дотягнув до Інта 2018 (мабуть, це неможливо).

Скоріш за все воно через ПКМ не може клік зарахувати, але не вважаю, що цей лічільник дуже важливий.

3 Симпатії

Привіт. Я продублюю свою відповідь з тві:
Олексо, українська трансляція не в стані “відкусити великий шмат” коли поруч московська, яка в свою чергу є результатом останніх років 300от політики московії по відношенню до України, а також грандіозної історичної фальсифікації.Тому варто було взагалі не робити мск-потоки. Українську мову забороняли, штучно наближували до москвсинкської говірки (для підтримки міту про 3єдиний рускій нарід), морили українців голодом (саме селян, які всі розмовляли українською), потім застосовували політику приниження і висміювання всього українського, і водночас агресивно тотально змосковщували нселення України, переселяючи етнічних московинів на територію України для ефективності.

З часів відновлення формальної незалежності, особливо починаючи з 2000х московія все більше окуповувала інформаційне поле України, завалюючи попсовим мотлохом - готувала анексію і окупацію. Тож все закономірно. М’якими методами неможливо конкурувати з агресивним, і тотальній більшорсті шовіністичним, ксенофобським, а часом і нео-нацистським і нео-фашистським москвинським чванливим хамом, на допомогу якому приходять нові покоління змосковщенних українців (корисні ідіоти), нащадки жертв пост-колоніяльного синдрому і пост-геноцидної травми, які всмоктують комплекс мешоватртості від своїх скалічених батьків. Тож терпіння, ще раз терпіння і радикальні жорсткі методи. Найкраща оборона - наступ.

2 Симпатії

На мій погляд аудиторія ру-стрімів по доті вирощувалась роками. І глядач є не просто через ру-мовних людей, а через наявність величезного об’єму контенту, який на початку створювали ентузіасти.

Взяти той же ЛОЛ, у який грають по всьому світу - у нас ніхто його не дивиться. Тому що не була створена глядацька база. У нашому випадку з дотою результатом буде “відкусити якийсь шмат” (який зможе забезпечити фінансове існування студій) або повернутись на позицію 0.

Можна взяти будь-яку “непокриту” у нас дисципліну і створювати аудиторію з нуля. Але тут вспливає питання ресурсів :money_mouth_face:, яких немає.

Я згоден з твоїми тезами, їх вже озвучено багато разів і почуто/не почуто в залежності від “орієнтації”. Нас переконувати не потрібно. Тому прошу закрити політичну сторону цього питання.

Буду радий, якщо є пропозиції реальних дій, які доступні дохлікам за компами без грошей. :slight_smile:

Треба буде спитати в місцевих ЛОЛерів чи справді вони його не дивляться.

Нажаль для ЧМ2019 у echarts стата по мовам вже платна, але є для ЧМ2018.

https://escharts.com/tournaments/lol/worlds-2018

Пік на ру-трансляції - 37 746.

Якось StarLadder намагався проводити турніри по ЛОЛ, але кинув це діло ще в 2015. Дота, як МОБА, тотально перемогла в регіоні. “Ціна” одного глядача на нашому ринку дуже низька, тому і потрібен солідний онлайн для доцільності всього підтриємства.

Зараз в Доту повертатись у мене бажання нема, спроби тільки невдалі. Але до турнірів і особливо до НаВі сильно прив’язався - це не на пустому місці виникло.

Без політики тут ніяк, не варто вводити себе в оману. Якщо змагання проходять в Україні то має бути лише українська і англійська офіційні трансляції. Ви кажете, що “мск-авдиторія створювалась роками” - ну так правильно, це все до того, про що я казав, і що, з ваших же слів ви і самі добре знаєте. Але все ж одна справа просто знати, а інша робити правильні висновки з цього.

В світлі історичного контексту “рівні умови” змагального процесу є неможливими, бо очевидним є факт, що великою мірою зденаціоналізовані/зманкуртизовані українці за інерцією дивляться мск-трансляції. Ще й додається сучасна про московська політика “української” влади - “какая разніца”. Тож це, ясне діло, складне питання з багатьох сторін. Воно аж ніяк не може вирішитись швидко. Це питання стратегії, гра в довгу.

Якщо суто конкретно - ще раз - якщо змагання відбуваються в Україні, то не має бути офіційного московського потоку.

1 Симпатія

Дуже багато слів про політику і знецінення всіх, хто не на вашому полюсі національної свідомості. Я просто забаню.

Який саме механізм втілення такої позиції для глядачів і творців-ентузіастів? Сподіваюсь на конструктив.

А ти не думав, що значна частка сегменту може бути на англомовних трансляціях? Може є ще десь статистика з того, якою мовою трансляції люди дивляться по регіонах? Те, що DOTA 2, як МОBA перемогла в регіоні, це ясно, але це не вбиває ЛОЛ, як потенційну дисципліну для перегляду. Чи маєш на увазі, що шанси дістатись якогось бажаного мінімуму є лише в лідера?

Може і є, але це дуже специфічна штука - не знаю де шукати.

Бачу ситуацію такою: є сталий ринок кіберспортивного МОБА контенту в Україні, який на 90% (дуже умовно) зайнятий ру-дотою. Укр-дота може стати нішовим продуктом, якщо досягне рівної якості контента/маркетинга і це буде за рахунок перетоку аудиторії.

Моя позиція в тому, що Дота була в нашому регіоні перша і туди вклали величезні зусилля (гроші вже потім). Треба бути першим.

Можливо, треба виходити з якісним українським продуктом на потенційні ринки, які ще не захоплені/створені. Та ресурсів там не буде довго. Один з прикладів, це популярність ПУБГу у українських стрімерів, аудиторію було залучено у момент появи гри, а от у КС і Доти вже нічого відкусити не вдається (вирогідно, це повня маячня).

Український контент ніколи не буде вигідніший за ру: носіїв менше (навіть якщо взяти все населеня країни), носії бідніше. Хіба шо ру-нет самоізолюється. Але це не значить, що він не може бути успішним.

Я не знаю, як само це має відбуватись, технічні, організаційні моменти тощо. Я не занурений у цю галузь, ніколи не мав відношення. Тож можу лише припускати. Тут все залежить від волі держави Україна передусім. Ми мусимо висувати умови - якщо турнір проходить на нашій території, то жодних москвиноязичних офіційних трансляцій. Це мінімум. Але звісно, це можливо лише за умови наявності по справжньому патріотичної влади в Україні. І не тільки влади, а й великого прошарку суспільства загалом, зокрема ігрової спільноти.

До речі, чому сайт weplay москвиноязичний за замовчуванням?

1 Симпатія

Треба ясно віддавати собі звіт у тому, що це не може відбутись відносно швидко. Ви все говорите про доту і кіберспорт загалом як про щось абсолютно відірване від решти соціяльного, політичного і будь якого іншого життя. А це лише частина життя, так, специфічна, але лише складова. Тож в цілому на неї розповсюджуються ті самі правила, запкони і принципи. Неможливо швидко виправити ситуацію, яку створювали 300 років в абсолютно варварський спосіб.
Масовий перетік можливий лише поступовий, з плином часу, паралельно з трансформаціями загалу українського суспільства.

У мене за замовчуванням англомовний :man_shrugging: Напевне, це залежить від налаштувань браузера (?)

Ні, справді, якщо встановити українську як основну мову в Фаєрфоксі, то WePlay пропонує російський інтерфейс.

Про це і мова, що ми не держава і навіть не близькі до неї. Це соціально-вагомі штуки, а не ресурсно (поки що), тому державі (в її поточному стані) пофіг.

Мільйони дітей виросли і ще мільйони ростуть на ру-мовному ігровому контенті. І найголовніше - українського контенту немає. І дуже маленька купка людей намагається це виправити власними силами: перетягнути людей в інший контекст.

Так, це вкрай повільний процес. Люди риють землю (створюють контент), тому що так вони бачать можливість вплинути на ситуацію. Напевно це не єдиний шлях, але кожен сам обирає свій.

Я хочу зосередити увагу на ігровій спільноті, а не державі в цілому, тому що майданчиків для обговорення політичних тем і так дуже багато - вони об’єктивно дратують молодь - це реальність. І часто їх відштовхує агресивна форма, а не сенси. Мене не цікавить підміна сенсів заради чогось комфорту, але “комфорт” дуже важливий.

2 Симпатії